En Çok Tercih Edilen Pizza Üstü Malzemeleri

2 556

Pizza üst  malzemeleri için neler tavsiye edilir, lezzetli bir pizza için hangi üst malzemeleri seçmek gerekir, nelere dikkat etmek gerekir, kısa ve pratik bilgiler ile karşınızdayız.

Pizza üst malzemeleri

Temel malzemeler olarak, mantar, sucuk, salam, pepperoni,  jambon, pastırma, kıyma en çok tercih edilen üst malzemelerdir. Bu malzemelerin dana eti olması tavsiyemizdir. Pepperoni konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz domuz eti karışımı olan ürünlerden uzak durmalısınız.

Bu ürünlerde katkı maddelerinin olmaması gibi kriterler yapılan pizzanın lezzetli olması konusunda önem taşır.

En çok kullanılan pizza üst sebzeleri

Sebzeler konusunda, yeşil biber, kırmızı biber (közlenmiş olmaları daha bir lezzet katacaktır) mısır, domates ve soğan en çok tercih edilen pizza malzemeleri arasındadır. Yine aynı şekilde kullanılan sebzelerin tazeliği lezzete etki eden diğer faktördür.

Mozzarella peyniri pizza için en ideal malzemedir, tuzsuz ve çok az yağlı bir peynir olduğundan yüksek ısıda pişen pizzaya en uygun peynirdir. Özel baharatlar ile zenginleştirilmiş domates püresi, acı meksika biberi de diğer temel malzemeler arasında yoğun olarak tercih edilir.

Kısaca pizza üstü için temel malzemelerden bahsetmiş olduk. Sitemiz üzerinden damak zevkinize uygun, farklı malzemeler ile yapılmış bir çok pizza tarifine ulaşabilirsiniz. Kafanıza takılan konularda yorum alanından sorularınızı belirtebilirsiniz.

Afiyet olsun.

2 Yorumlar
  1. Oğuz Başdemir diyor

    Pizza üzerinde ananas da son dönemlerde oldukça popüler. Başlangıçta insanlar kuşku ile yaklaşsa da ananasın pizza üzerine çok yakıştığını düşünüyorum. Pizzanın tadını bir nebze yumuşatıyor.

  2. Cengiz Hann diyor

    Kaşar ve sosis benim en çok tercih ettiğim malzemelerden, zeytin pek hoşuma gitmiyor bu nedenle koymak istemiyorum ama diğerleri için herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.