Pizzacılar Maske ve Siperlik Üretip Evlere Servis Yapıyorlar

0 310

 

Amerika’nın Chicago şehrindeki pizzacı fırını, siperlik ve maske yapmaya başladı.İşletmenin personelleri, pizzayı koydukları kaba pizza yerine maskeleri koyup maske ve siperlik alan kişilere veya kurumlara servis yapıyor.Chicago’da halk salgından dolayı çok endişeli. Herkes salgının bitmesi için seferber oldu. Özellikle siperlik ve maske üretiminin hızının artması için çalışmalar yapılıyor.

16 Martta’ki yönetmelikle bar ve restorantlar kapatılınca sadece eve servis yapan pizzacı dimitri syrkin çareyi maske ve siperlik üretiminde buldu.

Haftada 3 binden fazla siperliği tanesi 3 dolara satarak krizi güzel bir şekilde yönetmiş oldu. Üretim hakkında pizzacı sahibi syrkin mühendis arkadaşlarından fikir aldığını söyledi.
Siperliği akrilikten yapıyor ve fırına veriyor. Akriliğie fırında şekil verip bir banda birleştiriyorlar.Çok hızlı şekilde üretim yapan firma hemşire teslimat elemanıyla evden eve ürettikleri siperlik ve maskeleri insanlara ulaştırıyor.

İşletme sahibi syrkin-Nikolau bu yaptığı çalışma ile birlikte hem sağlık çalışanları için ucuz fiyata malzeme sağladığını ve ayrıca çalışanlarını işsiz bırakmadığını söyledi. Büyük küçük birçok sağlık kurumlarına da maske sağladığını belirten Syrkin-Nikolau bir huzurevini de örnek gösterdi.

Amerika’nın Chiago kentinde ölü sayısı 5 bine dayandı. İleriki günlerde bizi neler bekliyor yaşayıp göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.